ACECEspray

                       Leczenie chorób
                               układu oddechowego

 

O PRODUKCIE

ACECE spray do nosa to wyrób medyczny zawierający 3% hipertoniczny roztwór soli o kontrolowanym pH i 6% N-acetylocysteinę.
Działanie ACECE sprayu do nosa polega na rozcieńczaniu gęstego i lepkiego śluzu za pomocą fizycznego/mechanicznego działania jego składników:

– buforowany hipertoniczny roztwór chlorku sodu: hipertoniczne roztwory soli stosowane bezpośrednio błonę śluzową przez osmozę wydobywają wodę z wnętrza na zewnątrz komórki. Powoduje to zwiększenie procentowego udziału wody w śluzie wyścielającym nabłonek, co prowadzi do zmniejszenia jego ilości, a tym samym ułatwia jego usunięcie

– N-acetylocysteina: odmiana aminokwasu acetylowanego, wywołuje działanie mukolityczne poprzez bezpośredni kontakt ze śluzem. Działanie to zależy od obecności w cząsteczce rodników sulfhydrylowych, zdolnych do rozbijania wiązań dwusiarczkowych mukoprotein nadających lepkość śluzowi, poprzez ich depolimeryzację

SKŁAD

Jedna butelka 30 ml zawiera: N-acetylocysteinę 1,8 g, chlorek sodu 0,9 g.
Substancje pomocnicze: wodorotlenek sodu, wersenian sodu, woda oczyszczona.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Wskazania do zastosowania obejmują nawilżenie błon śluzowych nosa i ułatwienie mechanicznego usuwania śluzu i/lub śluzówkowo-ropnych wydzielin zalegających wewnątrz jamy nosowej (ostry, podostry i wolno rozwijający się nieżyt nosa; przewlekły i śluzówkowo-ropny nieżyt nosa; naczynioruchowy nieżyt nosa) i wewnątrz zatok przynosowych (ostre i przewlekłe zapalenie zatok), łagodzenie objawów i przebiegu ostrego, podostrego i przewlekłego zapalenia górnych dróg oddechowych.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na składniki czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. ACECE sprayu do nosa nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Podczas ciąży i karmienia piersią ACECE spray do nosa należy stosować tylko wówczas, gdy jest to absolutnie konieczne i pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

OPAKOWANIE

Roztwór w szklanej butelce, 30 ml, z pionowym aktywatorem sprayu i nasadką ochronną.

Adres

F.Klimaczaka 17/80
02-797 Warszawa

Telefon

(+48) 503 066 799

Email

office@pharmatonica.pl

Dystrybutor

www.pharmatonica.pl