REHYDROTOL

                       żywność specjalnego
                  przeznaczenia medycznego

 

O PRODUKCIE

REHYDROTOL to roztwór do picia jest stosowany w celu uzupełnienia elektrolitów i płynów w organizmie w stanach ostrej biegunki z występującym łagodnym lub umiarkowanym odwodnieniem. W stanach ostrej biegunki występuje ryzyko nadmiernego odwodnienia (utraty płynów i elektrolitów), które może zwiększyć się po jednym dniu wymiotowania i biegunki. Roztwór REHYDROTOL uzupełnia niedobór elektrolitów i płynów. Glukoza wchodząca w skład produktu ułatwia wchłanianie płynów i sodu w jelitach. Cytrynian pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

SKŁAD

Jedna saszetkia zawiera: Glukoza 6,75 g, Chlorek sodu 1,30 g, Cytrynian sodu 1,45 g Chlorek potasu 0,75 g, substancje dodatkowe: kwas cytrynowy 1,329g; aromaty 0,36g; sukraloza 0,06g; ryboflawiny 0,001g. Osmolalność roztworu: 245 mOsm/L.

STOSOWANIE

Roztwór Rehydrotol należy stosować doustnie.
Jeśli nastąpiło zmniejszenie wagi ciała i (lub) zdaniem lekarza wystąpiło łagodne lub umiarkowane odwodnienie zwykle zaleca się wypicie roztworu Rehydrotol w ilości 50-100 ml / kg m.c. Jeśli zachodzi potrzeba (odwodnienie występuje nadal) można wypić dodatkową ilość.
Roztwór należy wypić w czasie czterech godzin, aby zapewnić optymalne zredukowanie niedoborów wynikłych z odwodnienia.

W poniższej tabeli przedstawiono ilość roztworu potrzebną by uzupełnić niedobory wynikłe z odwodnienia odpowiednio do wagi osoby przyjmującej roztwór:

Jeśli u osoby występują nudności lub wymioty pomocne może być ostudzenie roztworu oraz picie małych porcji, raz po raz, przy pomocy łyżeczki lub strzykawki. Potem można zwiększyć wypijane ilości w zależności od możliwości osoby.

OPAKOWANIE

Opakowanie zawiera 20 saszetek w postaci proszku do sporządzania roztworu do picia w saszetkach po 12 g dla dzieci i dorosłych.

 

Adres

F.Klimaczaka 17/80
02-797 Warszawa

Telefon

(+48) 503 066 799

Email

office@pharmatonica.pl

Dystrybutor

www.pharmatonica.pl