ACECEinhal

                       Leczenie chorób
                               układu oddechowego

 

O PRODUKCIE

ACECEinhal to wyrób medyczny wskazany w leczeniu chorób układu oddechowego z objawami gęstej i lepkiej wydzieliny: ostrego zapalenia oskrzeli, przewlekłego zapalenia oskrzeli i jego powikłań, rozedmy płuc, mukowiscydozy, rozstrzenia oskrzeli, zapalenia zatok, wysiękowego zapalenia ucha środkowego.

SKŁAD

Jedna fiolka 5 ml zawiera: N-acetylocysteina 300 mg, chlorek sodu 150 mg. Substancje pomocnicze: wodorotlenek sodu sodu, woda do preparatów do wstrzykiwań.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Działanie ACECEinhal polega na rozcieńczaniu gęstego i lepkiego śluzu za pomocą fizycznego/mechanicznego działania jego składników:

– sterylny, buforowany, hipertoniczny roztwór chlorku sodu: hipertoniczne roztwory soli stosowane bezpośrednio błonę śluzową przez osmozę wydobywają wodę z wnętrza na zewnątrz komórki. Powoduje to zwiększenie procentowego udziału wody w śluzie wyścielającym nabłonek, co prowadzi do zmniejszenia jego gęstości, a tym samym ułatwia jego usunięcie N-acetylocysteina: odmiana aminokwasu acetylowanego, wywołuje działanie mukolityczne poprzez bezpośredni kontakt ze śluzem. Działanie to zależy od obecności w cząsteczce rodników sulfhydrylowych, zdolnych do rozbijania wiązań dwusiarczkowych mukoprotein nadających lepkość śluzowi, poprzez ich depolimeryzację. NAC posiada również działanie antyoksydacyjne, które pomaga utrzymać tropizm nabłonka oddechowego;

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na składniki czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
ACECEinhal nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Podczas ciąży i karmienia piersią ACECEinhal należy stosować tylko wówczas, gdy jest to absolutnie konieczne i pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

OPAKOWANIA

Opakowanie zawierające 5 fiolek, po 5 ml każda
Opakowanie zawierające 10 fiolek, po 5 ml każda

Adres

F.Klimaczaka 17/80
02-797 Warszawa

Telefon

(+48) 503 066 799

Email

office@pharmatonica.pl

Dystrybutor

www.pharmatonica.pl